web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022

 

  1. W dniu dzisiejszym przypada IV Niedziela Wielkiego Postu zwana „Laetare”, czyli radości, jesteśmy na półmetku tego okresu. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów.

Dzisiaj o 17.00 nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, o 17.30 Gorzkie Żale.

 

  1. Zmarł ks. arcybiskup senior archidiecezji warmińskiej Edmund Piszcz. Program uroczystości pogrzebowych wywieszony jest w gablocie. W naszej parafii Mszę św. za zmarłego metropolitę warmińskiego odprawimy w poniedziałek, 28 marca o godz. 9.00.

 

  1. W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi jej ks. Antoni Jucewicz, werbista. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. W niedzielę według porządku niedzielnego. Szczegółowy plan rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz w gablocie przed kościołem. Zaplanujmy drodzy tak czas, abyśmy skorzystali wszyscy z tego wyjątkowego czasu łaski jakim są rekolekcje.

 

  1. W piątek podczas rekolekcji od godz. 10 00 odwiedzimy chorych naszej parafii dając im możliwość skorzystania ze spowiedzi rekolekcyjnej. Prosimy o zgłaszanie osób, które z powodu choroby lub wieku nie mogą przyjść do kościoła a chciałyby przystąpić do spowiedzi i komunii św. rekolekcyjnej.

 

  1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 17.00.

 

  1. Przez cały Wielki Post wystawiony jest w kościele kosz, do którego można składać niepsujące się artykuły żywnościowe i chemiczne. Posiadamy jeszcze kartony Caritas, które trzeba wypełnić produktami według podanej listy.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. ojcu Pio.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować państwu, którzy nie chcą, aby ujawniać ich nazwisko za ofiarowanie kapy tym razem maryjnej. Zakupiona została także kapa czerwona tym razem za pieniądze parafialne, może znajdzie się rodzina, która chciałaby pokryć koszt tej kapy. Dziękuję także tym wszystkim, którzy składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Można je jeszcze składać do skarbonki przy konfesjonale, bądź też w zakrystii.

 

  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Kazimiera Fiedorowicz oraz Brygida Makuracka. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

 


Podziel się tym wpisem: