web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

  1. W dniu dzisiejszym przypada IV Niedziela Wielkiego Postu zwana „Laetare”, czyli radości, jesteśmy na półmetku tego okresu. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Dzisiaj o 17.15 nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych, o 17.30 Gorzkie Żale.

 

  1. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi jej ks. Piotr Szlufik, salezjanin, kierownik Oratorium w Łodzi. W piątek i sobotę Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 18.00. W niedzielę według porządku niedzielnego. Szczegółowy plan rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz w gablocie przed kościołem. W piątek i sobotę będziemy zbierać ofiary na dzieło prowadzone przez ks. Piotra. Zaplanujmy drodzy tak czas, abyśmy skorzystali wszyscy z tych ćwiczeń duchowych. W czasie rekolekcji, z racji miesięcznego wspomnienia NMP Wspomożycielki Wiernych, odbędzie się całodobowa adoracja. Rozpocznie się w piątek po drodze krzyżowej o godz. 19.00. Proszę o zapisywanie się na listę.

 

  1. W sobotę 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. Wpatrując się w Maryję będziemy modlić się o poszanowanie każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Mszy będzie można złożyć deklarację o przystąpieniu do dzieła adopcji dziecka poczętego. Kto jeszcze chciałby przystąpić a nie ma tej deklaracji to można zabrać ją ze stolika za ławkami. Do kościoła przynosimy tylko jedną część resztę zostawiamy, aby modlić się tekstami tam zawartymi.

 

  1. W ramach Oratorium Seniora proponujemy seniorom naukę języka angielskiego – angielski przy herbacie. Spotkanie organizacyjno – informacyjne odbędzie się 23 marca, w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W dniu 25 marca br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się pierwsze modlitewne czuwanie, podczas którego będzie rozważana pierwsza boleść Matki Bożej Bolesnej „Proroctwo Symeona” ofiarowane jako ekspiację za wszystkie nienarodzone dzieci zabite w łonach matek, za sprzeciw wielu Polaków przeciwko życiu, o pełną ochronę każdego życia.

 

  1. Przez cały Wielki Post wystawiony jest w kościele kosz, do którego można składać niepsujące się artykuły żywnościowe i chemiczne. Ofiary pieniężne można składać do skarbony „ofiara dla ubogich”

 

  1. W nocy z 24/25 marca 2023 roku organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 21:00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Zapisów można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Warmińskich Pielgrzymek Pieszych (pielgrzymkawarminska.pl). 31 marca z parafii św. Wawrzyńca, po Mszy o godzinie 18.00 także wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy i informacje na stronie edk.org.pl.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Dziękuję za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Można je jeszcze składać do skarbonki przy konfesjonale: „ofiara na kościół” lub w zakrystii.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 


Podziel się tym wpisem: