web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkiego Postu 14. 03. 2021

 

1. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. Jutro 15-go marca rozpoczynamy comiesięczną nowennę do Patronki naszej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych. Prośby do matki Bożej i podziękowania można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Nowennę odprawiamy o godz. 17.30. W piątek i niedzielę o 17.20.

4. W czwartek rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi jej ks. Robert Bednarski salezjanin z Łodzi. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. W niedzielę według porządku niedzielnego

5. W piątek podczas rekolekcji od godz. 10.00 odwiedzimy chorych naszej parafii dając im możliwość skorzystania ze spowiedzi rekolekcyjnej. Prosimy o zgłaszanie osób, które z powodu choroby lub wieku nie mogą przyjść do kościoła a chciałyby przystąpić do spowiedzi i komunii św. rekolekcyjnej.

6. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale odprawiane są w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w rozważaniu męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

7. W najbliższy piątek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła. W tym dniu, na Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odnowiony akt powierzenia rodzin naszej parafii oraz wszystkich innych duchowo z nami związanych św. Józefowi.

8. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00, zapraszamy jak zawsze dzieci, w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne, im zostaną wręczone poświęcone medaliki. Także w przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa pragnące pogłębić swoje relacje. Zaproszeni skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w marcu swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

9. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do skarbonki przy konfesjonale bądź w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, jest też specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi.

11. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali podczas peregrynacji figury Matki Bożej Różańcowej, w sposób szczególny dziękuję pani Barbarze Rozen za przyjęcie na nocleg i wyżywienie kustosza figury. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Waldemar Goncerzewicz oraz Kazimierz Malicki. Pamiętajmy o nich w modlitwach .


Podziel się tym wpisem: