web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

 

 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Dzisiaj o 14.00 kino parafialne zapraszamy.

 

 1. W najbliższą środę przypada rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W piątek 15 marca rozpocznie comiesięczna nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych. Będzie ona odprawiana o godz. 17.40, w piątek i niedzielę o 17.00. Od soboty 16 marca włączymy się w ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie odprawiana w ramach nowenny do Wspomożycielki.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 17 marca rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi jej ks. Andrzej Wujek, salezjanin, duszpasterz akademicki z Łodzi. Szczegółowy plan rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz w gablocie przed kościołem. We wtorek i środę będziemy zbierać ofiary na dzieło prowadzone przez ks. Andrzeja. Zaplanujmy drodzy tak czas, abyśmy skorzystali wszyscy z tych ćwiczeń duchowych.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17.30 oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.20 i 19.00.

 

 1. Przez cały Wielki Post można składać w kościele niepsujące się artykuły żywnościowe i chemiczne. Ofiary pieniężne można składać do skarbony z napisem: „ofiara dla ubogich”

 

 1. 22 marca z parafii św. Wawrzyńca, po Mszy o godzinie 18.00 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to forma modlitwy indywidualnej, odbywająca się podczas długiej nocnej wędrówki. Zapisy i informacje na stronie edk.org.pl.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękuję za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Można je jeszcze składać do skarbonki przy konfesjonale: „ofiara na kościół” lub w zakrystii.

 

 1. 17 marca br. (niedziela) Wojownicy Maryi, Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II oraz Olsztyńska Wspólnota Jerycha Różańcowego zapraszają na godz. 15.00 wszystkich mężczyzn z Olsztyna i okolic na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, przy ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego – modlitwa w intencji Kościoła i Ojczyzny. Po modlitwie – spotkanie w sali parafialnej.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Borkowskiej, powierzmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

Podziel się tym wpisem: