web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkanocna 30. 04. 2023

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło tych którzy wspaniałomyślnie podejmą służbę Bożą w Jego Kościele. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania.

 

  1. Rozpoczynamy miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które zwykle będą odprawiane o godz. 17.30. Każdego dnia będziemy spotykać się na apelach Maryjnych o godz. 21.00 przy kapliczce na ul. Bałtyckiej (starobałtycka), oprócz piątków, w tym dniu apel będzie odśpiewany na zakończenie adoracji.

 

  1. We wtorek o godz. 17.00 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Także we wtorek odbędzie się w Gietrzwałdzie drugie modlitewne czuwanie, podczas którego będzie się rozważać drugą boleść Matki Bożej: „Ucieczka do Egiptu” – w intencji o nawrócenie i miłosierdzie dla jawnych grzeszników, wrogów Kościoła i naszej Ojczyzny. Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, kończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

 

  1. W środę, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00, 10.30 i 18.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30, nabożeństwo majowe o 17.00!

w czwartek Msza św. o godz. 18.00 w int. powołań, o godz. 23.00 Godzina Święta.

w piątek od godz. 9.30 odwiedzimy chorych, spowiedź święta od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” zaprasza wszystkich wiernych do udziału w kolejnym Dniu Wdzięczności, który odbędzie się 06 maja i rozpocznie się Mszą św. o godzinie. 10.00 w kościele seminaryjnym.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

Podziel się tym wpisem: