web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i tych wszystkich, którzy stoją przed wyborem drogi powołania.

 

  1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

  1. Nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30, natomiast Apel Maryjny o 21.00. Od 15 maja, w czasie nowenny do Wspomożycielki, na Apele będziemy się zbierać w wyznaczonych miejscach na terenie parafii. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić na skrzyżowaniu ulic Wędkarskiej i Letniskowej, w poniedziałek przy ul. Bałtyckiej na skrzyżowaniu z łącznikiem z Wędkarską, we wtorek na skrzyżowaniu Wczasowej i Łabędziej, w środę na skrzyżowaniu Wczasowej i Letniskowej, w czwartek na skrzyżowaniu Wczasowej i Rakowej, w piątek na skrzyżowaniu Wczasowej i Jagodowej, w sobotę na skrzyżowaniu Wczasowej i Wakacyjnej, w niedzielę na skrzyżowaniu Bałtyckiej i Kajakowej.

 

  1. W najbliższy piątek, 13 maja kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

 

  1. W niedzielę 15 maja rozpocznie się nowenna do Patronki naszej parafii – NMP Wspomożycielki Wiernych. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną.

 

  1. Nasza parafia włączy się w inicjatywę Różaniec za Polskę dlatego w niedzielę 15 maja zapraszamy na adorację od godz. 15.00, zakończy się ona nowenną do NMP Wspomożycielki Wiernych o 17.30.

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji małżeństw naszej parafii. Zapraszamy małżeństwa do wspólnej modlitwy. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w maju swoje kolejne rocznice ślubu, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

 

  1. W dniach od 16 do 23 maja w naszej parafii odbędzie się Jerycho Różańcowe. Będzie to nasze duchowe i modlitewne przygotowanie do odpustu parafialnego zachęcam serdecznie do podjęcia tej wymagającej od nas modlitwy na różańcu.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: