web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

2. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

3. W tym ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na roraty, codziennie o 6.45. W sobotę 24 grudnia wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym dniu Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie, będą natomiast ostatnie Roraty o godz. 6.45, podczas których zakończymy nowennę do Bożego Narodzenia, którą sprawujemy do piątku o 17.30.

4. Porządek Mszy św. w okresie świąt. Pasterkę odprawimy o godz. 22.00 i 24.00. Półgodziny przed pasterkami możliwość wspólnego kolędowania. W niedzielę 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. W pierwszy dzień świąt Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. W drugi dzień świąt, w poniedziałek, święto św. Szczepana Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00.

5. Serdecznie dziękujemy za dary serca składane przez okres Adwentu. Tak jak było to ogłaszane zostaną one przekazane rodzinom na Ukrainie.

6. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg rekolekcji, szczególnie Paniom posługującym przy posiłkach, a także osobom, które przygotowały potrawy czy też wsparły finansowo. Parafia jest naszą wspólna sprawą i dobrze, że wiele osób angażuje się w jej funkcjonowanie. Poszukujemy osoby, która chciałaby odpłatnie czy za darmo podjąć się odśnieżania wokół naszego kościoła.

8. Rozstrzygnięcie konkursu Szopki Bożonarodzeniowej w uroczystość Bożego Narodzenia, po Mszy św. dla dzieci o godz. 12.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.


Podziel się tym wpisem: