web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV  N i e d z i e l a  A d w e n t u 24.12.2023

1.   Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Dzisiaj wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej i będziemy dzielić się opłatkiem, niech towarzyszy nam obecność Chrystusa, który schodzi na ziemię, aby zamieszkać między nami.

 

2.   Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

 

3.   Porządek Mszy św. w okresie świąt. Pasterkę odprawimy o godz. 22.00. Półgodziny przed pasterkami możliwość wspólnego kolędowania. W poniedziałek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. W pierwszy dzień świąt Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. W drugi dzień świąt, we wtorek, święto św. Szczepana Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Jutro za przyjęcie błogosławieństwa Urbi et Orbi (także przez radio lub telewizję) można uzyskać odpust zupełny.

 

4.   Serdecznie dziękujemy za dary serca składane przez okres Adwentu.

 

5.   Nagrody za Szopki Bożonarodzeniowej zostaną wręczone w uroczystość Bożego Narodzenia, po Mszy św. dla dzieci o godz. 12.00.

 

6.   W środę, 27 grudnia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska – kolęda, zwyczajem poprzednich lat będę dzwonił do każdej furtki i drzwi. Cały plan kolędy zamieszczony został w gazetce. Ze względu na kolęda do 13 stycznia włącznie Msza św. w dniu powszednie zostanie przeniesiona na godz. 9.00. Kolęda od poniedziałku do piątku będzie rozpoczynać się o godz. 16.00 w sobotę od 10.00. Informuję, że istnieje możliwość przyjęcia księdza do południa w danym dniu, w którym wyznaczona jest ulica zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu.

 

7.   W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień roku, Sylwestra. Na Mszy św. wieczornej podziękujemy za mieniony rok.

 

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

9.   Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które włączyły się w przygotowanie naszej świątyni do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Państwu Wawierowiczom za ofiarowanie choinki. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.


Podziel się tym wpisem: