web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

IV N i e d z i e l a A d w e n t u / 19.12.2021

 

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

 

2. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

 

3. W środę przed zbliżającą się uroczystością Bożego Narodzenia będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 9.00 zostanie odprawione nabożeństwo pokutne, po nim będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 10.00. Podobnie po wieczornej Mszy św., będzie adoracja i możliwość spowiedzi do 20.00.

 

4. W tym ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na roraty, codziennie o 6.45. W piątek 24 grudnia wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym dniu Mszy św. o godz. 18 00 nie będzie, będą natomiast ostatnie Roraty o godz. 6.45, podczas których zakończymy nowennę do Bożego Narodzenia, którą sprawujemy do czwartku o 17.30.

 

5. Porządek Mszy św. w okresie świąt. Pasterkę odprawimy o godz. 22.00 i 24.00. W sobotę 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. W pierwszy dzień świąt Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. W drugi dzień świąt, w niedzielę, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

6. Serdecznie dziękujemy za dary serca składane przez okres Adwentu. Jutro zostaną rozdzielone i trafią do osób potrzebujących naszej parafii. Bardzo dziękuję osobom z koła charytatywnego, które co roku zajmują się rozdysponowaniem tych darów.

 

7. Składam serdeczne Bóg zapłać panu Adamowi, naszemu organiście za podarowanie obrazu św. Jana Bosko. Jednocześnie już teraz składamy serdecznie życzenia imieninowe. Niech Bóg obdarza wszelkimi łaskami i błogosławi Pana wraz z rodziną.

 

8. Rozstrzygnięcie konkursu Szopki Bożonarodzeniowej będzie w sobotę, w uroczystość Bożego Narodzenia, po Mszy św. dla dzieci o g. 12.00.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

 

10. W mienionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Przeradzkiego, Wiecznym odpoczynek racz mu dać Panie ….


Podziel się tym wpisem: