web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Zwykła / 24.01.21

1. Przeżywamy III Niedzielę w ciągu roku. Decyzją Papieża Franciszka jest ona Niedzielą Sowa Bożego. Obchody tego dnia, jak zaznaczył Ojciec św., mają sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. Podejmijmy papieskie zaproszenie i wejdźmy w bliską relację z Pismem św., czytajmy go i medytujmy nad nim.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Maryi Wspomożycielce z racji 24 dnia miesiąca i rozpocznie się całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę o zapisywanie się na listę wyłożoną na ławce i przez internet.

3. Jutro przypada święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. W środę przypada 27 dzień miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W tym dniu odbędzie się także Wieczór Chwały z księdzem Bosko, rozpoczniemy go Mszą św. ku czci świętego, aby później wraz z św. Janem Bosko i świętymi Rodziny Salezjańskiej uwielbiać Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

5. W sobotę 30 stycznia o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla członków Różańca Rodziców oraz Róży Żon modlących się za swoich mężów.

6. W najbliższą niedzielę 31 stycznia przypada Uroczystość św. Jana Bosko. W tym dniu Salezjanie na całym świecie w szczególny sposób oddają cześć swojemu założycielowi.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Składam serdeczne podziękowania panu Markowi Krauze i firmie Barwa System za wykonanie sufitu w dużej sali oratorium. Dziękuje również naszym parafianom panom Januszowi Sasinowi i Andrzejowi Murzynowi za wymalowanie ścian w tej Sali, panu Jerzemu Wójcickiemu za zamontowanie oświetlania, pani Małgorzacie Sasin za uporządkowanie oratorium.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Antoni Paszuta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


Podziel się tym wpisem: