web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Zwykła 23. 01. 2022

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje.” Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

  2. Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Pragnę serdecznie podziękować, wszystkim tym parafianom, którzy przyjęli kapłana w swoim domu i dali świadectwo wiary i przynależności do Kościoła. Dziękujemy również za ofiary złożone przy okazji kolędy, które będą przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i potrzebne inwestycje. Jeżeli u kogoś z parafian z różnych przyczyn nie było kolędy a chciałby przyjąć kapłana i otrzymać błogosławieństwo na cały nowy rok można taką chęć zgłosić dzisiaj w zakrystii w celu ustalenia odpowiedniego terminu kolędy.

  3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Franciszka Salezego, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego, także jutro z racji miesięcznego wspomnienia NMP Wspomożycielki Wiernych oddamy hołd Matce Bożej i rozpocznie się całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę o zapisywanie się na listę wyłożoną na ławce lub przez internet.

  4. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  5. W środę odbędzie się Wieczór Chwały, rozpoczniemy go Mszą św., następnie będziemy uwielbiać Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczór zakończy się modlitwą o uwolnienie i indywidualnym błogosławieństwem

  6. W czwartek przypada 27 dzień miesiąca, o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

  7. W najbliższą niedzielę 30 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Z tej okazji zapraszamy do oratorium o godz. 15.30, na projekcję filmu fabularnego o św. Janie Bosko.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Stanisław Deptuła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.


Podziel się tym wpisem: