web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Zwykła 22. 01. 2023

                            
  1. Przeżywamy III Niedzielę w ciągu roku. Decyzją Papieża Franciszka jest ona Niedzielą Sowa Bożego. Obchody tego dnia, jak zaznaczył Ojciec św., mają sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. Podejmijmy papieskie zaproszenie i wejdźmy w bliską relację z Pismem św., czytajmy go i medytujmy nad nim.

 

  1. Trwamy w comiesięcznej nowennie do NMP Wspomożycielki Wiernych, modlimy się codziennie do 23 stycznia włącznie o godz. 17.45. Dzisiaj rozpoczynamy też nowennę do św. Jana Bosko, rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 10.30, w dni powszednie będzie odmawiana po Mszy św. o godz. 9.00.

 

  1. We wtorek z racji 24 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Maryi Wspomożycielce i rozpocznie się całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę o zapisywanie się na listę wyłożoną na stoliku. We wtorek przypada święto św. Franciszka Salezego, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego, od którego bierze ono nazwę.

 

  1. W środę przypada święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. W tym dniu odbędzie się także Wieczór Chwały z księdzem Bosko, rozpoczniemy go Mszą, aby później wraz z św. Janem Bosko i świętymi Rodziny Salezjańskiej uwielbiać Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 

  1. W piątek przypada 27 dzień miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

  1. W najbliższą niedzielę 29 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość św. Jana Bosko, którego liturgiczne wspomnienie przypada 31 stycznia. Oprawę liturgiczną i muzyczną na wszystkich Mszach św. będzie sprawować młodzież z grupy młodzieżowej Wspólnoty Słowo Życia. Ona także będzie zbierać ofiary na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, które w lato odbędą się w Lizbonie, wesprzyjmy ich swoimi datkami.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: