web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela ZwykŁa 21.01. 2024

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.

 

  1. Trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan w naszych modlitwach prośmy, aby wyznawcy Chrystusa stanowili jedno, tak jak o to modlił się Pan w czasie Ostatniej Wieczerzy. Trwa także comiesięczna nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych, zapraszamy do wspólnej modlitwy do wtorku włącznie o godz. 17.45.

 

  1. W środę będziemy obchodzić święto św. Franciszka Salezego, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego, w tym dniu z racji miesięcznego wspomnienia NMP Wspomożycielki Wiernych oddamy hołd Matce Bożej i rozpocznie się całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę o zapisywanie się na listę wyłożoną na stoliku.

 

  1. W czwartek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym dniu odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 

  1. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

 

  1. W sobotę przypada 27 dzień miesiąca, o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

  1. W najbliższą niedzielę 28 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Okolicznościowe kazania wygłosi ks. Robert Bednarski, salezjanin.

 

  1. Informuję, że w drugim tygodniu ferii, czyli od 29 stycznia do 2 lutego planujemy zajęcia warsztatowe dla dzieci. Dla dzieci (7-11 lat) z naszej parafii zajęcia będą bezpłatne lub za dobrowolną ofiarę. Zajęcia będą odbywać w godzinach od 8.00 do 13.00, dalsze zorganizowane wyjścia na miasto po indywidualnym ustaleniu rodziców z prowadzącymi. Chętnych proszę o zabranie, wypełnienie kart zgłoszeniowych.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

Podziel się tym wpisem: