web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Wielkiego Postu 7. 03. 2021

 

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Temu mają służyć podjęta umartwienia i wyrzeczenia.

2. W sobotę 6 marca rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Różańcowej. Składamy serdecznie Bóg zapłać ks. Tomaszowi Borowskiemu SAC za przybliżenie nam orędzia z Fatimy. Zapraszamy jeszcze na konferencję na godz. 16.30, na której zostanie szerzej zaprezentowana treść objawień fatimskich. Od poniedziałku do czwartku będziemy wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Różańcowej. Dzień rozpoczynać będziemy Mszą św. o godz. 9.00 następnie wystawienia Najświętszego Sakramentu i pierwsza część Różańca św., o 12.00 Anioł Pański i druga część Różańca św., o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i trzecia część Różańca, o 17.15 czwarta część (w środę czwarta część Różańca po Mszy św. i świadectwie Michała Ulewińskiego). Peregrynacja zakończy się w czwartek uroczystym aktem zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. Przez cały Wielki Post, Gorzkie Żale odprawiane są w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00. Zachęcamy do rozważania męki pańskiej w okresie Wielkiego Postu także w domu bądź też za pośrednictwem internetu, radia i telewizji.

4. Wystawiony jest w kościele kosz, do którego można składać artykuły żywnościowe i chemiczne. Zostaną one przez koło charytatywne przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej parafii. Ofiary pieniężne dla ubogich można składać do skarbony pod zegarem.

5. Członkowie Nieustającego Różańca są zaproszeni do podjęcia nowenny do św. Józefa od 10 marca za Papieża Franciszka, Prymasa Polski, Biskupów i kapłanów, osób życia konsekrowanego, wszystkich konferencji Plenarnych Episkopatu w Polsce w 2021 roku.

6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy konfesjonale po prawej stronie kościoła lub w zakrystii.

7. W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież. Po Mszy św. spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są też do nabycia książki, wspomnienia s. Łucji, czyli bezpośrednio zapis objawień jaki powstał w latach 30-stych XX w. Jest to cegiełka jako wsparcie peregrynacji.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych

10. Zmarł ks. Henryk Korzeniowski, były proboszcz parafii w Gutkowie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 16 marca w Ełku o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek….


Podziel się tym wpisem: