web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Wielkiego Postu / 20. 03. 2022

 

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

 

2. Trwamy w comiesięcznej nowennie do Patronki naszej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych. Nowennę odprawiamy o godz. 17.30.

 

3. W czwartek będziemy przeżywać miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Na Mszy św. wieczornej oddamy Jej hołd i rozpocznie się całodobowa adoracja Pan Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę o zapisywanie się na listę. Wielki Post zachęca nas do przedłużonej modlitwy, może to być właśnie adoracja, może i w nocy.

 

4. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale odprawiane są w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00.

 

5. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Takie zobowiązanie będzie można podjąć podczas Mszy Świętych odprawianych w tym dniu.

 

6. W sobotę, 26 marca o godz. 11.00 zapraszamy na kolejną konferencję z cyklu: Kobieta. Mężczyzna. Małżeństwo. Rodzina. Temat konferencji: Kryzys w małżeństwie. Jak wytrzymać a nie uciec.

 

7. W niedzielę 27 marca będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Domowego Kościoła, polskiej wspólnoty przeznaczonej dla małżeństw sakramentalnych, zatwierdzonej przez Stolicę Apostolską. Pomaga ona małżonkom budować swoje więzi na drodze wspólnej modlitwy małżeńskiej, modlitwy rodzinnej, czytania Pisma św., czy wspólnych wakacji rodzinnych. Na każdej Mszy św. usłyszymy homilię poświęconą tematyce małżeństwa i rodziny oraz świadectwo małżonków ze wspólnoty Domowego Kościoła. Stąd szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków i rodziców do obecności na Mszach św. w tę niedzielę i wysłuchania prezentowanych treści. O 17.00 odprawimy nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

8. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do skarbonki przy konfesjonale, wchodząc do kościoła po prawej stronie, bądź w zakrystii.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, jest też specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Ojcu Pio, cena 10 zł.

 

10. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej kościele jest wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Posiadamy także kartony Caritas, które można wypełnić artykułami podanymi na liście. Kartony te zostaną przekazane do Ukrainy. Zachęcamy rodziny, wspólnoty parafialne do podjęcia tej inicjatywy.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.


Podziel się tym wpisem: