web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Wielkiego Postu 12.03. 2023

  1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

  1. W środę rozpoczniemy comiesięczną nowennę do Patronki naszej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych. Nowennę będziemy odprawiać o godz. 17.45, w piątek o 17.15. Zapraszamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki intencji lub drogą elektroniczną.

  1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale odprawiane są w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

  1. W niedzielę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, w tym roku przeniesiona na poniedziałek. Na Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi zawierzenie się św. Józefowi osób, które odprawiły 33. dniowe rekolekcje przygotowujące do tego aktu. W tym dniu swoje imieniny obchodzi JE ks. abp. Józef Górzyński, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach. Także w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, a zakończy w Dzień Świętości Życia (25.03).

  1. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić za małżeństwa. Dla małżeństw, które w marcu obchodzą swoje rocznice ślubu będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

  2. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do skarbonki przy konfesjonale, wchodząc do kościoła po prawej stronie, bądź w zakrystii.

  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  1. Trwa nabór do Przedszkola Archidiecezjalnego im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzonego przez Siostry Salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7, na rok szkolny 2023/2024. Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola: www.archprzedszkole.pl, pod numerem telefonu: 519 336 229 oraz na plakacie, który znajduje się na naszej stronie parafialnej i w gablocie.

  1. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej kościele jest wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Ofiary pieniężne można składać do skarbony z napisem: „ofiara dla ubogich”.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.


Podziel się tym wpisem: