web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Wielkiego Postu 03.03. 2024

                                                     

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

 

 1. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierz królewicz, gorliwego czciciela Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

 

 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale odprawiane są w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwsza środa, pierwszy czwartek miesiąca:

we wtorek o 17.30 różaniec a następnie Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30

w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta

 

 1. Wznawiamy działalność kina parafialnego. Parafia zakupiła dvd z serialem The Chosen. Jest to serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 14.00 do naszego Oratorium.

 

 1. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać do skarbonki przy konfesjonale, wchodząc do kościoła po prawej stronie, bądź w zakrystii.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Trwa nabór do Przedszkola Archidiecezjalnego św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzonego przez siostry salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), na rok szkolny 2024/2025. Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola: www.archprzedszkole.pl albo pod numerem telefonu: 519336229.

 

 1. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar działająca przy naszej parafii zaprasza na warsztaty dla osób chcących poznać i nauczyć się granic w małżeństwie. Więcej informacji można znaleźć na stronach parafii i na plakacie umieszczonym w gablocie.

 

 1. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

 

 1. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej kościele zbieramy produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Ofiary pieniężne można składać do skarbony z napisem: „ofiara dla ubogich”.

 

 1. 10 marca br. jest organizowany wyjazd do Torunia na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny oraz na spektakl o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Więcej inf. na ulotkach i plakacie.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

Podziel się tym wpisem: