web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Wielkanocna 01. 05. 2022

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

 1. Rozpoczynamy miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które zwykle będą odprawiane o godz. 17.30. Każdego dnia będziemy spotykać się na apelach Maryjnych o godz. 21.00 przy kapliczce na ul. Bałtyckiej (starobałtycka), oprócz piątków, apel będzie odśpiewany na zakończenie adoracji.

 1. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. We wtorek o godz. 17.00 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

 1. W środę zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa odbędzie się ono o godz. 17.30 ze względu na uczestnictwo osób spoza parafii, w tym dniu nabożeństwo majowe o godz. 17.00.

 1. W Tygodniu Biblijnym zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego. Odbędzie się ono w środę po Mszy św. wieczornej w ramach spotkania wspólnoty Słowo Życia. Chciejmy poświęcić chwilę czasu, aby doświadczyć spotkania z Bogiem we wspólnym rozważaniu Jego Słowa.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów oraz członków Liturgicznej Grupy Dorosłych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. O 23.00 odprawimy Godzinę Świętą.

 1. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z naszej parafii. Od 17.15 możliwość spowiedzie dla odprawiających pierwsze piątki miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja wynagradzająca do 21.00 zakończona wspólnym odmówieniem Nieszporów.

 1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, z racji na nabożeństwo majowe rozpocznie się ono o godz. 16.30.

 1. Parafia św. Wawrzyńca w Olsztynie, w dniach 7-8 maja br. organizuje pielgrzymkę do Czerwińska i Częstochowy. Bardzo serdecznie zaprasza do uczestnictwa. Koszt pielgrzymki 250 zł. Kontakt: tel. 601 823 530.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.


Podziel się tym wpisem: