web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Adwentu / 12. 12. 2021

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej z Guadelupe. Wspólnoty różańcowe organizują procesje różańcowe. Nasza parafia włączy się w inicjatywę przez adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w czasie której odmówimy wszystkie części różańca.

 1. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny

 1. Święta Narodzenia Pańskiego już coraz bliżej, stąd też w czwartek – 16 grudnia rozpoczyna się nowenna do Bożego Narodzenia, będzie sprawowana o godz. 17.30.

 1. Podczas Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty, są one sprawowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.45.

 1. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursie Szopki Bożonarodzeniowej. Podpisane, wykonane przez siebie szopki można przynosić do niedzieli 19 grudnia.

 1. W sobotę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla członków Różańca Rodziców i Róż Żon modlących się za mężów a po niej odbędzie się konferencja: Błogosławieństwo rodzicielstwa w kontekście współczesnych wyzwań, konferencję wygłosi ks. prof. Marian Machinek.

 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. W sposób szczególny zapraszamy małżeństwa obchodzące w grudniu swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

 3. Trwa coroczna akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabywać po Mszy św. przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii, z opłatkami zabieramy także kalendarz z informacjami o parafii. Po zgłoszeniu, opłatki możemy dostarczyć pod wskazany adres, chodzi tu o osoby starsze i chore.

 1. Przy wyjściu z kościoła stoi kosz, do którego można składać dar serca.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na tace, ale też indywidualnie, czy na konto bankowe. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.


Podziel się tym wpisem: