web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Adwentu 11. 12. 2022

 

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe proszę o dobre wykorzystanie tego czasu. W poniedziałek i we wtorek będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

 

 1. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jest to dzień modlitw za ofiary Stanu Wojennego.

 

 1. Święta Narodzenia Pańskiego już coraz bliżej, stąd też w piątek – 16 grudnia rozpoczyna się nowenna do Bożego Narodzenia, będzie sprawowana o godz. 17.30.

 

 1. Podczas Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty, są one sprawowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. W czasie rekolekcji nie ma rorat.

 

 1. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursie Szopki Bożonarodzeniowej. Podpisane, wykonane przez siebie szopki można przynosić do niedzieli 18 grudnia.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. W sposób szczególny zapraszamy małżeństwa obchodzące w grudniu swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

 

 1. Trwa coroczna akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

 

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny będą dzisiaj od godziny 14 roznoszone przez młodzież z grupy młodzieżowej Wspólnoty Słowo Życia.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła stoi kosz, do którego można składać dar serca. W tym roku te dary zostaną przekazane rodzinom mieszkającym na Ukrainie.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na tace, ale też indywidualnie, czy na konto bankowe. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.

Podziel się tym wpisem: