web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Zwykła / 17.01.2021

1. W dniu dzisiejszym przypada II niedziela zwykła w ciągu roku. Obchodzimy ją jako Dzień Judaizmu, modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan. Od przyszłej niedzieli Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30, 12.00 dla dzieci, 18.00 (w II niedzielę dla młodzieży, a w III niedzielę dla małżeństw, szczególnie tych obchodzących jubileusze ślubu w danym miesiącu)

2. Dzisiaj wieczorem o godz. 18.00, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Świętą małżeństwa pragnące pogłębić swoje relacje. Zaproszenie kierujemy szczególnie do tych małżeństw, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

3. Trwamy w comiesięcznej nowennie do patronki naszej parafii – Wspomożycielki Wiernych. Nasze prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Nowennę odprawiamy o 17.30.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one naszym wkładem w dzieło ekumenizmu.

5. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

6. 22 stycznia przypada wspomnienie bł. Laury Vicuña, wychowanki salezjańskiej, patronki małżeństw w kryzysie.

7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, będzie ona także Dniem solidarności z Chorwacją.W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych, a także przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.

8. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji istniej możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 10. W tym tygodniu kończymy tegoroczną kolędę w naszej parafii. Dziękujemy serdecznie za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Podziel się tym wpisem: