web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Zwykła / 16. 01. 2022

 

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Dzisiaj inicjatywa Kino z morałem zaprasza o godz. 15.30 na film pt. „Bezcenny dar”, który opowiada o pozostawionym w testamencie skarbie i o tym, jak zdobyć to, co w życiu jest naprawdę najcenniejsze.

3. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii.

4. Trwamy w comiesięcznej nowennie do patronki naszej parafii – Wspomożycielki Wiernych. Nasze prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Nowennę odprawiamy o 17.30.

5. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa

6. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

7. 22 stycznia przypada wspomnienie bł. Laury Vicuña, wychowanki salezjańskiej, patronki małżeństw w kryzysie. W tym dniu o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla członków Różańca Rodziców i Róż Żon modlących się za mężów a po niej odbędzie się konferencja: Małżeństwo. Rodzina. Boże powołanie

  1. W tym tygodniu kończymy tegoroczną kolędę w naszej parafii.

Poniedziałek 17.01       ul. Bałtycka 41 – 93 nieparzyste

Wtorek 18.01               ul. Bałtycka 64 – 82 parzyste

Środa 19.01                    ul. Łabędzia

Czwartek 20.01              ul. Rakowa                 ul. Kajakowa

Piątek 21.01                  ul. Letniskowa     ul. Wioślarska

Sobota 22.01                  ul. Pływacka      ul. Wodna

Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Kapłan przyjdzie do domu w maseczce, zdezynfekuje ręce, dla bezpieczeństwa nie będzie przebywał dłużej niż 15 min. Jeśli taka będzie wola mieszkańców kapłan może się pomodlić przed domem i poświęcić dom z zewnątrz.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: