web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Zwykła 14. 01. 2024

 

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i wspólnot w naszej parafii, aby to pragnienie realizować. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Wspólnot Różańcowych naszej parafii. Także dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zapraszamy szczególnie młodzież.

 

2. Jutro o 17.45 rozpocznie się comiesięczna nowenna do patronki naszej parafii – Wspomożycielki Wiernych. Nasze prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Msza św. od jutra będzie sprawowana o godz. 18.00.

 

3. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

 

4. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcam do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

 

5. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

6. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Pragnę serdecznie podziękować, wszystkim tym parafianom, którzy przyjęli kapłana w swoim domu i dali świadectwo wiary i przynależności do Kościoła. Dziękuję również za ofiary złożone przy okazji kolędy, które będą przeznaczone na utrzymanie  naszej świątyni i potrzebne inwestycje. Jeżeli u kogoś z parafian z różnych przyczyn nie było kolędy a chciałby przyjąć kapłana i otrzymać błogosławieństwo można taką chęć zgłosić dzisiaj w zakrystii w celu ustalenia odpowiedniego terminu kolędy.

 

7. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw Sychar.

 

8. Informuję, że w drugim tygodniu ferii, czyli od 29 stycznia do 2 lutego planujemy zajęcia warsztatowe dla dzieci, jeszcze są ustalane szczegóły. Dla dzieci z naszej parafii zajęcia będą bezpłatne. Proszę o zgłoszenie dzieci, abyśmy wiedzieli jakiej liczby dzieci możemy się spodziewać. Zajęcia będą odbywać w godzinach od 8.00 do 13.00, jeśli będzie taka potrzeba oratorium będzie otwarte wcześniej.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Podziel się tym wpisem: