web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Zwykła 15.01.2023

 

  1. W dniu dzisiejszym przypada II niedziela  zwykła w ciągu roku. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe Wspólnot Różańcowych naszej parafii. Wieczorem na Mszy św. o godz. 18.00, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny naszej parafii.
  3. Także dzisiaj rozpoczynamy comiesięczną Nowennę do patronki naszej parafii – NMP Wspomożycielki Wiernych. Nasze prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale. Nowennę będziemy odprawiać o godz. 17.45.
  4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
  5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  6. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji istniej możliwość skorzystania ze spowiedzi, adorację kończymy wspólnym odmówieniem Nieszporów.
  1. Zapraszamy na warsztaty o oczekiwaniach, potrzebach i zdrowym egoizmie w małżeństwie prowadzone przez Joannę i Norberta Dawidczyków – terapeutów chrześcijańskich. Warsztaty odbędą się 21 stycznia o godz. 11.00 w naszym Oratorium. Więcej informacji na plakacie wywieszonym na zewnątrz kościoła.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat,

– czwartek, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924),

– sobota, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica

  1. Zakończyliśmy tegoroczną kolędę w naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary. Jeśli jakaś rodzina chciałaby jeszcze przyjąć księdza prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: