web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.21


1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło wysyłając ms-a o treści „Misje” na numer 72032 (koszt 2,46 zł z VAT).

2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, zaproszenie w sposób szczególny kierowane jest do mężczyzn naszej parafii. Nabożeństwo będzie prowadzić Męski Pluton Różańca naszej parafii.

3. We wtorek nasza parafia pełnić będzie funkcję Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego. W związku z tym od godz. 9.00 do 18.00 będzie odbywać się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, przez cały dzień, będzie możliwość skorzystania ze sakramentu spowiedzi. Ponadto w tym dniu zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 17.15 będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Okazją ku temu jest droga krzyżowa odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.30 i 19.00 oraz gorzkie żale w niedziele o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Po Mszy św. spotkanie lektorów, ministrantów oraz członków Liturgicznej Grupy Dorosłych. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.15, Adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu odbędzie się bezpośrednio po drodze krzyżowej o godz. 19.00.

6. Odwiedzin chorych w ten pierwszy piątek nie będzie, gdyż są one zaplanowane na czas rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w dniach od 18 do 21 marca.

7. W sobotę 6 marca rozpocznie się peregrynacja figury Matki Bożej Różańcowej. Uroczyste wniesienie odbędzie się przed nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca przed godz. 16.45. Nabożeństwo poprowadzi i wygłosi homilie na Mszy św. ks. Tomasz Borowski, Pallotyn. On też w niedzielę w czasie Mszy św. i podczas konferencji o godz. 16.30 przybliży nam treść objawień fatimskich. Od poniedziałku do czwartku będziemy wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Różańcowej. Dzień rozpoczynać będziemy Mszą św. o godz. 9.00 następnie zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i zostanie odmówiona pierwsza część Różańca św., o 12.00 Anioł Pański i druga część Różańca św., o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i trzecia część Różańca, o 17.15 czwarta część Różańca(w środę czwarta część po Mszy św. i świadectwie Michała Ulewińskiego). Peregrynacja zakończy się w czwartek uroczystym aktem zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańca. Po mszy św. o godz. 12.00 będą miały swoje spotkanie dzieci pierwszokomunijne.

9. Przez cały Wielki Post wystawiony jest w kościele kosz, do którego można składać nie psujące się artykuły żywnościowe i środki chemiczne. Zostaną one przez koło charytatywne przekazane przed świętami osobom potrzebującym znajdującym się na naszym terenie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o sprawy naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać składam pani Teresie Hajczewskiej za załatwienie w imieniu parafii i proboszcza wszystkich formalności związanych z podłączeniem światłowodu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

12. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Kazimierz Frankowski oraz Wanda Iljuczonek. Polećmy spokój jej duszy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!


Podziel się tym wpisem: