web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

 

  1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

 

  1. We wtorek nasza parafia pełnić będzie funkcję Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego. W związku z tym o godz. 9.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, przez cały dzień, będzie możliwość skorzystania ze sakramentu spowiedzi. Ponadto w tym dniu zapraszamy o godz. 1500 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, następnie w ramach nowenny gietrzwałdzkiej odmówimy litanie do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. 27 dzień miesiąca to także w naszej parafii dzień odmawiania nieustającego różańca.

 

  1. W środę, 28 lutego odbędzie się Wieczór Chwały, rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 a następnie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, modlitwa uwielbienia i uzdrowienia oraz indywidualne błogosławieństwo.

 

  1. Trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Okazją ku temu jest Droga Krzyżowa odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.20 i 19.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. Wielki Post to dobry okazja, aby wygospodarować czas i przyjść na Mszę św. w dzień powszedni.

 

  1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 w int. Kół Żywego Różańca, po Mszy zmiana tajemnic i poświęcenie nowej chorągwi Kół Żywego Różańca. Piętnaście minut przed każdą Mszą św. katecheza nt. Kościoła.

 

  1. Przez cały Wielki zbieramy niepsujące się artykuły żywnościowe i środki chemiczne. Ofiary pieniężne można składać do odpowiedniej skarbony.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– odwiedziny chorych przenosimy na czas rekolekcji, aby dać możliwość spowiedzi i komunii św. w bliskości świąt Wielkanocnych; adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które będzie odprawione o godz. 19.00.

– w sobotę nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przypominam o półce wymiany książek, czas Wielkiego Postu jest dobrą okazją do lektury książek religijnych.

 

  1. W dniu 2 marca br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się pierwsze modlitewne czuwanie, podczas którego będzie rozważana pierwszą boleść Matki Bożej Bolesnej „Proroctwo Symeona”. Szczegóły na plakacie, umieszonym w gablocie.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia polecając ich wstawiennictwu NMP Wspomożycielce Wiernych.

Podziel się tym wpisem: