web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

  1. We wtorek nasza parafia pełnić będzie funkcję Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego. W związku z tym po Mszy św. o godz. 9 00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, przez cały dzień, będzie możliwość skorzystania ze sakramentu spowiedzi. Ponadto w tym dniu zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i godz. 17.45 nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych, która w tym dniu się rozpoczyna. W inne dni, oprócz piątku nowenna będzie odprawiana o godz. 17.30, w piątek o 17.20.

  1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Okazją ku temu jest Droga Krzyżowa odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.30 i 19.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.20.

  1. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00. Na Mszy św. wieczornej nastąpi zawierzenie się św. Józefowi osób, które odprawiły 33. dniowe rekolekcje przygotowujące do tego aktu. W tym dniu swoje imieniny obchodzi JE ks. abp. Józef Górzyński, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

  1. W liturgiczne wspomnienie św. Józefa rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, a za-kończy w Dzień Świętości Życia (25.03). Chętni mogą podjąć modlitwę każdego dnia, korzystając z książeczek wyłożonych na stoliku za ławkami.

  1. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić za małżeństwa z naszej parafii, a także za małżeństwa polecane w nowennie za małżeństwa, która w tym dniu się rozpocznie. Dla małżeństw, które w marcu obchodzą swoje rocznice ślubu będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

  1. Z racji przypadającej dziś 9 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka, Kino z Morałem zaprasza w przyszłą niedzielę na poruszający film biograficzny o naszym obecnym papieżu. Będzie to okazja do bliższego poznania prawdziwego i niezwykłego oblicza papieża Franciszka, począwszy od lat dziecięcych, przez rozeznawanie powołania, wytrwałe niesienie pomocy ludziom w potrzebie, aż do obecnych czasów watykańskich. Zapraszamy w niedzielę, 20 marca o godz. 15.30.

  1. Przez cały Wielki Post wystawiony jest w kościele kosz, do którego można składać nie psujące się artykuły żywnościowe i środki chemiczne.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o sprawy naszej parafii. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: