web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

 

1.                Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

 

2.     We wtorek nasza parafia pełnić będzie funkcję Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego. W związku z tym po Mszy św. o godz. 9 00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, przez cały dzień, będzie możliwość skorzystania ze sakramentu spowiedzi. Ponadto w tym dniu zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ze względu na realizację programu kościoła stacyjnego nie będzie różańca z wypominkami, zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

 

  1. W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej. Także w środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie w ramach rekolekcji przygotowujących do zawierzenia św. Józefowi.

 

4.     Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Okazją ku temu jest Droga Krzyżowa odprawiana w naszym  kościele w piątki o godz. 17.30 i 19.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. Wielki Post to dobry okazja, aby wygospodarować czas i przyjść na Mszę św. w dzień powszedni. Zauważam spadek frekwencji na Mszach św. w dni powszednie. Eucharystia jest szczytem i źródłem naszej modlitwy postarajmy się w niej uczestniczyć jak najczęściej.

 

  1. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca, na Mszę św. wieczorną zapraszamy przede wszystkim młodzież. Po Mszy spotkanie dla niej w oratorium. Dla kandydatów do bierzmowania obecność na Mszy i spotkaniu jest obowiązkowa.

 

  1. Przez cały Wielki Post wystawiony jest w kościele kosz, do którego można składać nie psujące się artykuły żywnościowe i środki chemiczne. Ofiary pieniężne można składać do odpowiedniej skarbony.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypominamy o półce wymiany książek, czas Wielkiego Postu jest dobrą okazją do lektury książek religijnych.

 

  1. Zachęcamy do zamawiania intencji, w tym tygodniu i w następnych jest wiele wolnych intencji.

 

9.     Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o sprawy naszej parafii. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 


Podziel się tym wpisem: