web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego / 11. 04. 2021

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego też winniśmy być miłosiernymi dla braci i sióstr.

  1. Dzisiaj o godz. 15 00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki w kaplicy bądź w kościele mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

  1. Również dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież. Po Mszy św. spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

  1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

  1. W czwartek, 15-go kwietnia rozpoczynamy comiesięczną nowennę do Patronki naszej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych. Prośby podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną.

  1. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii. Także w przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa pragnące wzmocnić swoje relacje. Zaproszeni skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w kwietniu swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

  1. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji istniej możliwość skorzystania ze spowiedzi.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.

  1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Żuchniewicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,


Podziel się tym wpisem: