web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Adwentu / 05.12.2021

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
 2. Podczas Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty, są one sprawowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.45.
 3. Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odprawiana jest o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek różaniec z wypominkami o godz. 17.00, a po nim nowenna i Msza św. w intencji naszych zmarłych.
 5. W środę  8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. w godzinie łaski o  12.00 i wieczorem o 18.00. Nie będzie w tym dniu rorat.
 6. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursie Szopki Bożonarodzeniowej. Podpisane, wykonane przez siebie szopki można przynosić do niedzieli  19 grudnia.
 7. Rozpoczęła się coroczna akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Wychodząc z kościoła można nabyć małe bądź duże świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest dla  biednych i osieroconych dzieci.
 8. Przy wyjściu z kościoła wystawiony jest kosz, do którego można składać dary serca w postaci niepsującej się żywności, słodyczy i środków czystości. Można zabrać specjalne torby przygotowane przez Caritas.
 9. W tym roku poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabywać w niedzielę przy wyjściu z kościoła, a w dni powszednie przed i po Mszy św. w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00, pragniemy zaprosić szczególnie młodzież.
 11. W dniu 11 grudnia w sanktuarium w Gietrzwałdzie odbędzie się siódme modlitewne czuwanie. Czuwanie potrwa od godz. 9.00 do 15.15.
 12. 12 grudnia przypada wspomnienie Matki Bożej z Guadelupe. Wspólnoty różańcowe i nie tylko organizują procesje różańcowe. Nasza parafia włączy się w inicjatywę przez adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w czasie której odmówimy wszystkie części różańca.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do zatrzymania się przy półce książek. Czas adwentu jest dobrym czasem na lekturę duchową.
 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.

Podziel się tym wpisem: