web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Adwentu 04. 12. 2022

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Niech to będzie także czas wzmożonej pracy nad sobą. W Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzimy: XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

2. Podczas Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty, są one sprawowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. W sobotę zapraszamy na śniadanie.

 

3. Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odprawiana jest o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 

4. We wtorek różaniec z wypominkami o godz. 17.00, a po nim nowenna i Msza św. w intencji naszych zmarłych.

 

5. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pokutne dla uczestników 33 dniowych rekolekcji oddania Jezusowi przez Maryję.

 

6. W czwartek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. w godzinie łaski o 12.00 i wieczorem o 18.00. Nie będzie w tym dniu rorat.

 

7. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursie Szopki Bożonarodzeniowej. Podpisane, wykonane przez siebie szopki można przynosić do niedzieli 18 grudnia.

 

8. Rozpoczęła się coroczna akcja „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Wychodząc z kościoła można nabyć małe bądź duże świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest dla biednych i osieroconych dzieci.

 

9. Przy wyjściu z kościoła wystawiony jest kosz, do którego można składać dary serca w postaci niepsującej się żywności, słodyczy i środków czystości. Można zabrać specjalne torby przygotowane przez Caritas.

 

10. W tym roku poświęcone opłatki na stół wigilijny będą roznoszone w przyszłą niedzielę przez młodzież.

 

11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje, poprowadzi je ks. Hubert Tryk, rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego. W niedzielę porządek Mszy św. niedzielnych w poniedziałek i we wtorek Msze św. o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. Zapraszamy też do poświęcenia więcej czasu dla Chrystusa, dlatego w poniedziałek i we wtorek o 8.30 i 16.30 możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego. Z inicjatywy grupy charytatywnej będą zbierane ofiary na pomoc Ukrainie.

 

12. W dniu 10 grudnia br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się siódme modlitewne czuwanie, podczas którego będziemy rozważać siódmą boleść Matki Bożej Bolesnej: Złożenie Ciała Pana Jezusa do grobu, ofiarowane jako ekspiację za grzechy przeciwko czystości.

 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do zatrzymania się przy półce książek. Czas adwentu jest dobrym czasem na lekturę duchową.

 

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: