web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

I NieNiedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są pieniądze na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Także dziś Parafialne Kino z Morałem zaprasza na reportaż, o cudzie u salezjanów, jaki dokonał się kilka lat temu za wstawiennictwem św. Łucji z Fatimy. Oratorium, godz. 15.30.

 

  1. W poniedziałek przypada 27 dzień miesiąca. o 17.30 nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

  1. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogli być wcześniej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30

w czwartek Msza św. o godz. 18.00 w int. powołań, o godz. 23.00 Godzina Święta.

w piątek od godz. 10.00 odwiedzimy chorych, spowiedź święta od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, o godz. 8.00 zostanie oprawiona Msza św. w int. członków Żywego Różańca, po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. 15 minut przed każdą Mszą Świętą katecheza poświęcona Eucharystii.

 

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu, będzie wystawiony kosz, do którego można składać niepsujące się produkty żywnościowe, środki czystości, do skarbony przy konfesjonale można wrzucać ofiary pieniężne. Pamiętajmy, że jedną z praktyk Wielkiego Postu jest jałmużna, czyli nasza pomoc materialna ludziom bardziej od nas potrzebującym.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na ekrany kin w całej Polsce 24 lutego wszedł film o św. Józefie pt. „Opiekun”. Oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o postaci ziemskiego opiekuna Jezusa – św. Józefa i roli jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Film wyświetlany jest w Olsztynie.

 

  1. Składam Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Podziel się tym wpisem: