web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

I Niedziela Wielkiego Postu / 6.03.2022

 

1.   Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary na leczenie Kingi. Kinga walczy o normalne życie, bo urodziła się z SMA – ciężką chorobą o podłożu genetycznym, która objawia się rdzeniowym zanikiem mięśni. Zdrowie dziecka może uratować nierefundowany lek, który kosztuje 9,5 mln złotych! W ciągu całego Wielkiego Postu będzie możliwość złożenia na ten cel ofiary do puszki przeznaczonej dla ubogich. Także można przeznaczyć 1% podatku (nr KRS 0000396361; Cel szczegółowy 1% 0172221).

 

2.   Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Katecheza poświęcona Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

 

3.   Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogli być wcześniej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00.  

 

4.   Od 5 marca br. w parafii św. Józefa, Mszą Świętą o godz. 18.00  rozpoczęło się Jerycho Różańcowe. Zakończenie nastąpi 12 lutego uroczystą Mszą Świętą o godz. 18.00.

 

5.   We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

6.   W następną  niedzielę obchodzić będziemy Wielkopostny Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Będą zbierane ofiary do puszek na dzieło Pomocy „Ad gentes”. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

 

7.   Przez cały okres Wielkiego Postu, będzie wystawiony kosz, do którego można składać niepsujące się produkty żywnościowe, środki czystości. Pamiętajmy, że jedną z praktyk Wielkiego Postu jest jałmużna, czyli nasza pomoc materialna ludziom bardziej od nas potrzebującym.

 

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

9.        Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: