web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

I Niedziela Wielkiego Postu / 21.02.21

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00, zapraszamy małżeństwa pragnące pogłębić swoją więź małżeńską. W sposób szczególny zapraszamy małżeństwa obchodzące w lutym swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

 1. Trwa comiesięczna nowenna do Patronki naszej parafii N.M.P Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem naszej patronki. Nowenna odprawiana jest o godz. 17.30, dzisiaj, z racji Gorzkich Żali o 17.20. Nowenna kończy się 23 lutego.

 1. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogli być wcześniej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00.

 1. W środę przypada 24 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18 00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja. Po Mszy św. rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się we wtorek o godz. 18 00 także Mszą św. Są wyłożone listy, na które można wpisywać swoje nazwiska na poszczególne godziny adoracji, można się też zapisać przez Internet wchodząc na stronę parafii: www.likusy.salezjanie.waw.pl. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do trwania wraz z Maryją przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

 1. Pierwsze dwie godziny adoracji w środę będą przeznaczone na Wieczór Chwały animowany przez wspólnotę modlitewną Słowo Życia.

 1. W następną niedzielę obchodzić będziemy Wielkopostny Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Dzieło Pomocy „Ad gentes” proponuje jako formę jałmużny wielkopostnej wysyłanie sms-a o treści „Misje” na numer 72032 (koszt 2,46 zł z VAT).

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu, będzie wystawiony kosz, do którego można składać niepsujące się produkty żywnościowe, środki czystości. Pamiętajmy, że jedną z praktyk Wielkiego Postu jest jałmużna, czyli nasza pomoc materialna ludziom bardziej od nas potrzebującym. Ofiary pieniężne można składać do skarbony.

 1. W sobotę 27 lutego o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla członków Różańca Rodziców oraz Róż Żon modlących się za swoich mężów.

 2. Również w sobotę zapraszamy do udziału w comiesięcznej nowennie do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej o godz. 17.30.

 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzy my wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Stanisław Samsel, Janusz Mackiewicz. Pamiętajmy o nich w modlitwach.


Podziel się tym wpisem: