web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

 

  1. W naszej parafii gościmy relikwie św. Artemidesa Zattiego, z postacią tego świętego mogliśmy się zapoznać zabierając w ubiegłą niedzielę książeczki o nim. Niech ten święty, który czynił tak wiele uczynków miłosierdzia rozbudzi w nas pragnienie przychodzenie z pomocą tym, którzy tego potrzebują. Czas Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy sprzyja tego rodzaju ćwiczeniom duchowym.

 

  1. W ramach peregrynacji relikwii św. Artemidesa jutro czyli w poniedziałek będziemy przeżywać dzień chorego. Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za osoby chore i w podeszłym wieki, a także udzielimy sakramentu chorych. Proszę o zorganizowanie transportu osobom, które same nie mogą przyjść do kościoła. We wtorek udam się do zgłoszonych chorych z relikwiami św. Artemidesa.

 

  1. W środę, 21 lutego zostanie odprawiona Msza św. w intencji służby zdrowia. Przez wstawiennictwo św. Artemidesa będziemy prosić Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich, którzy pracują dla ochrony zdrowia osób chorych i cierpiących. Złączmy się we wspólnej modlitwie w tej intencji. Także w środę po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

 

  1. Trwamy w nowennie  do Patronki naszej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych, a także do św. Artemidesa, tak będzie do piątku 23 lutego. Nowenny odprawiane są o godz. 17.30 z wyjątkiem niedzieli i piątku, w te dni sprawowane są o   17.00.

 

  1. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.30, natomiast Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.20 i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, którzy nie mogli być wcześniej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

  1. W sobotę, 24 lutego oddamy hołd NMP Wspomożycielce Wiernych, ze względu na niedzielę adoracja potrwa do godz. 21.

 

  1. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

 

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu, będzie wystawiony kosz, do którego można składać niepsujące się produkty żywnościowe, środki czystości, do skarbony przy konfesjonale można wrzucać ofiary pieniężne.

 

  1. W dniu 2 marca br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się pierwsze modlitewne czuwanie, podczas którego będzie rozważana pierwszą boleść Matki Bożej Bolesnej „Proroctwo Symeona”. Szczegóły na plakacie, umieszonym w gablocie.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Podziel się tym wpisem: