web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

I Niedziela Adwentu / 28.11. 2021

 

1.Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). Z tej racji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą na krótką katechezę poświęconą Eucharystii.

 

2.Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.

 

3.Podczas Adwentu zapraszamy na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty. Msze św. Roratnie będą sprawowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. Na Roraty przychodzimy z lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek i piątek.

 

4.Jutro rozpoczniemy nowennę do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w ostatnie dni listopada odprawimy ją po Mszy św., od środy będzie o godz. 17.30. Wielu z nas przygotowuje się do oddania Matce Bożej a przez Nią Jezusowi, nowenna będzie bezpośrednim przygotowaniem do tego aktu.

 

5.W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.00.

 

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Po Mszy św. spotkanie dla lektorów, ministrantów i członków Liturgicznej Grupy Dorosłych. Także w czwartek, o godz. 23.00 odprawimy Godzinę Świętą.

 

  1. Piątek tego tygodnia jest I–szym piątkiem miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Od godz. 17.15 można będzie przystąpić do spowiedzi. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pan Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

8.W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 16.30, o godz. 17.30 odprawimy nowennę przygotowującego do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

9.Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca a na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci, spodziewamy się w naszym kościele wizyty św. Mikołaja. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą. W przyszłą niedzielę homilie wygłosi ojciec Waldemar Aramowicz jezuita, będzie to kolejna stacja naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, pierwszą przeżyliśmy w czasie peregrynacji figury św. Michała.

 

  1. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursie Szopki Bożonarodzeniowej. Podpisane, wykonane przez siebie szopki można przynosić do niedzieli 20 grudnia włącznie.

 

11.Po Mszy św. można będzie nabyć opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 

12.1 grudnia 2021 r. w Olsztynie w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 11 Mszą Świętą o godz. 12.00  rozpocznie się sześćdziesiąte ósme Jerycho Różańcowe. Zakończenie 8 grudnia w uroczystość Niepokalanie Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

13.Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych. Bóg zapłać za składane ofiary.


Podziel się tym wpisem: