web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

I Niedziela Adwentu 27. 11. 2022

 

  1. 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Dzisiaj o 17.20 nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

 

  1. 2. Podczas Adwentu zapraszamy na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty. Msze św. Roratnie będą sprawowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. Na Roraty przychodzimy z lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek i piątek.

 

  1. 3. W wtorek rozpoczniemy nowennę do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w ostatnie dni listopada odprawimy ją po Mszy św., od czwartku będzie o godz. 17.30. Wielu z nas przygotowuje się do oddania Matce Bożej a przez Nią Jezusowi, nowenna będzie bezpośrednim przygotowaniem do tego aktu.

 

  1. 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek Msza św. o godz. 18.00 w int. powołań, o godz. 23.00 Godzina Święta.

w piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.30, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 30 listopada – Święty Andrzej, brat św. Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

– sobota, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), patron misjonarzy katolickich;

– niedziela, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych

 

  1. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca a na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci, spodziewamy się w naszym kościele wizyty św. Mikołaja. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

 

  1. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursie Szopki Bożonarodzeniowej. Podpisane, wykonane przez siebie szopki można przynosić do niedzieli 18 grudnia włącznie.

 

  1. Po Mszy św. można będzie nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przypominamy, że w tym roku opłatki będą roznoszone przez młodzież skupioną w grupie młodzieżowej Wspólnoty Słowo Życia w niedzielę 11 grudnia.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych. Bóg zapłać za składane ofiary.

Podziel się tym wpisem: