web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

I Niedziela Adwentu 03. 12. 2023

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, w które będziemy mogli się zaopatrzyć w zakrystii.

 

2. Podczas Adwentu zapraszamy na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty. Msze św. Roratnie będą sprawowane w naszym kościele w środy i soboty o godz. 6.45. Na Roraty przychodzimy z lampionami. Zapraszam do udziału dzieci to apel do rodziców. Chciałbym, aby w soboty po roratach spotkać się na wspólnym śniadaniu. Chętnych do pomocy w zorganizowaniu śniadania zapraszam do kontaktu ze mną.

 

3. Trwamy w nowennie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od  wtorku będzie ona sprawowana o godz. 17.30. Wielu z nas przygotowuje się do oddania Matce Bożej a przez Nią Jezusowi, niech te triduum będzie bezpośrednim przygotowaniem do tego aktu.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa i pierwszy czwartek miesiąca:

w środę nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa zostanie odprawione razem z nowenną do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 17.30.

w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta.

 

5. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica

– w środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup

– w czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła

– w piątek, 8 grudnia Matka Najświętsza, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 12.00 i 18.00. Adoracja w tym dniu będzie o 17.00, po Mszy św. agapa dla osób zawierzających się Maryi.

 

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pokutne dla uczestników 33 dniowych rekolekcji oddania Jezusowi przez Maryję.

 

7. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursie Szopki Bożonarodzeniowej. Podpisane, wykonane przez siebie szopki można przynosić do niedzieli  17 grudnia  włącznie. 

 

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, poprowadzi je ks. Wojciech Kotowicz, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.

 

9. Po Mszy św. można będzie nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy. Przy wyjściu z kościoła będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać dary serca w postaci niepsującej się żywności, słodyczy i środków czystości. Można zabrać specjalne torby przygotowane przez Caritas.

 

11. W dniu 9 grudnia br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się siódme modlitewne czuwanie, podczas którego będziemy rozważać siódmą boleść Matki Bożej Bolesnej „Złożenie Ciała Pana Jezusa do grobu”, ofiarowane jako ekspiację za grzechy przeciwko czystości. Więcej informacji na ulotkach i plakacie.

 

12. W dniu 10 grudnia 2023 roku o godz. 17:00 w Auli Auditorium Maximum w Olsztynie odbędzie się koncert Eleni z okazji 45-lecia pracy estradowej.

 

13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych. Bóg zapłać za składane ofiary.


Podziel się tym wpisem: