web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne rozpoczniemy od czwartkowego wieczoru. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 24.00, aby móc odprawić Godzinę Święta, o którą prosił Pan Jezus w objawieniach Małgorzacie Marii Alacoque

W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową i nowennę do Miłosierdzi Bożego. O godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Błogosławieństwo pokarmów odbywać się będzie co półgodziny począwszy od 10.00 do godz. 15.00. O godz. 15.00 odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, składająca się z czterech części, oznajmi nam też zmartwychwstanie Chrystusa.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Adorację będziemy rozpoczynać o godz. 9.00 wspólnym odmówieniem Brewiarza – Godziny Czytań i Jutrzni. Następnie adoracja będzie przebiegać według podanego porządku ulicami naszej parafii.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc o godz. 10.30, 12.00 z udziałem dzieci i o 18.00. Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. W drugi dzień Święta Wielkanocnych Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00.


Podziel się tym wpisem: