web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXIX Niedziela Zwykła 17. 10. 2021

 1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
 1. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie te małżeństwa, które w październiku obchodzą kolejną rocznicę ślubu.
 1. 3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W tym dniu swoje imieniny obchodzi siostra Łukasza, składamy jej najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg jej błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami a Maryja, Wspomożycielka Wiernych otoczy swoją matczyną opieką.
 1. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski, salezjanina. 
 1. 5. W sobotę, 23 października o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się konferencja pt. Kobieta – jej piękno i powołanie w oczach Boga, którą wygłosi ks. prof. Zdzisław Żywica. Będzie to pierwsza konferencja z cyklu konferencji o tematyce: Mężczyzna. Małżeństwo. Rodzina. Konferencję poprzedzi Msza św. o godz. 10.00.
 1. W niedzielę 24-go będziemy obchodzić miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycieli Wiernych. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w poniedziałek Mszą św. wieczorną. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny adoracji na wyłożone listy lub przez internet.
 1. Nabożeństwo październikowe w naszej świątyni odprawiane jest codziennie o godz. 17.20. W ramach nabożeństwa odprawiana jest nowenna do Wspomożycielki Wiernych.
 1. Przypominamy, że w każdy piątek w godz. 18.45-21.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu, rozpoczyna się nabożeństwem do miłosierdzia Bożego a kończy się nieszporami. 
 1. Kolejny raz w naszej parafii będziemy przeżywać 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania życia Jezusowi przez Maryję. Słyszeliśmy dzisiaj świadectwo pani Marty Przybyły. Po Mszy św. można będzie zabrać kartę zgłoszeniową na te rekolekcję, plan wspólnych spotkań podczas rekolekcji oraz nabyć podręcznik do odprawienia tych ćwiczeń duchowych przygotowany przez Fundację Tota Tua. Jutro po Mszy wieczornej konferencja wprowadzająca w rekolekcję. Przypominam, że w rekolekcjach mogą a nawet powinne wziąć udział osoby, które już te rekolekcje odprawiły we wcześniejszych latach. 
 1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za zmarłych, których kościół poleca w wypominkach. Kartki na wypominki leżą na stoliku za ławkami. Można je składać wypełnione w zakrystii lub w kancelarii. imiona zmarłych można przesłać też na adres e-mailowy parafii.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kościele pojawiła się półka wymiany książek. Znajduję ona się przy wejściu na chór. Zachęcam do wymiany książek już przeczytanych na nieprzeczytane. Nie jest to półka do pozbywania się rzeczy niepotrzebnych, proszę, aby wziąć to pod uwagę.
 1. Wszystkim tym którzy w najbliższym czasie obchodzić będą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze życzę wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.

33 dniowe rekolekcje oddania życia Jezusowi przez Maryję / ZGŁOSZENIE + PROGRAM

 

 


Podziel się tym wpisem: