web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Adwentu 17. 12. 2022

 

1.   Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Dni od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 

2.   Święta Narodzenia Pańskiego już coraz bliżej, chcemy się do nich dobrze przygotować przez nowennę do Bożego Narodzenia, jest ona odprawiana codziennie o godz. 17.30. W niedzielę 24 grudnia nowennę odprawimy o godz. 10.00.

 

3.   W tym ostatnim tygodniu adwentu zapraszam na Msze św. ku czci NMP – tzw. Roraty, są one sprawowane w naszym kościele w środę i sobotę o godz. 6.45.   

 

4.   Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.

 

5.   W przyszłą niedzielę, 24 grudnia będziemy obchodzić wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. będą tylko do południa, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22.00. W poniedziałek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. W pierwszy dzień świąt Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.

 

6.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

7.   Fundacja „Wolne Miejsce” już po raz kolejny organizuje społeczną inicjatywę Wigilii dla Samotnych. Odbędzie się ona 24 grudnia o godz. 14.00 przy ul. Kotańskiego 1 (Kuźnia Społeczna Banku Żywności). To szlachetne wydarzenie łączy wszystkich samotnych, którzy w ten szczególny dzień będą mogli spędzić święta w miłej atmosferze przy tradycyjnych potrawach oraz występach zaproszonych artystów. Wigilia jest w pełni darmowa, wystarczy zadzwonić na infolinię pod numerem 783-204-144 i zapisać się na to wydarzenie. Dodatkowe informacje można znaleźć na wywieszonym plakacie.

 

8.    Składam serdeczne Bóg zapłać osobom, które włączyły się w przygotowanie i przebieg rekolekcji parafialnych. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.


Podziel się tym wpisem: